بدون دیدگاه
۱۳۹۶/۱۲/۰۵ - ۹:۴۸

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی رشت:

کتابخانه مرکزی رشت برای اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان جنبه حیثیتی دارد

دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پنج شنبه 3 اسفند همراه با همراهی جمعی از معاونین، مسئولین ستادی و مهندسان از روند ساخت پروژه احداث کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.  

دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پنج شنبه ۳ اسفند همراه با همراهی جمعی از معاونین، مسئولین ستادی و مهندسان از روند ساخت پروژه احداث کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.   به گزارش خبر راست، دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، زهرا بدن آرا؛ معاون امور کتابخانه ها و همکاریها، مجتبی […]

دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پنج شنبه ۳ اسفند همراه با همراهی جمعی از معاونین، مسئولین ستادی و مهندسان از روند ساخت پروژه احداث کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.  

به گزارش خبر راست، دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، زهرا بدن آرا؛ معاون امور کتابخانه ها و همکاریها، مجتبی رمضانی؛ معاون اداری و مالی، مسئولین ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی صبح روز پنج شنبه سوم اسفند از روند ساخت و وضعیت کنونی پروژه کتابخانه مرکزی رشت بازدید کردند.

تصویب احداث کتابخانه در مسکن مهر رشت و اردجان رضوانشهر

دکتر هادی نوری در این بازدید، با عنوان این مطلب که شهرستان رشت با وجود برخورداری از وضعیت مناسب در شاخص های کیفی کتابخوانی در زمینه فضای فیزیکی مطالعه با دشواری های بسیار مواجه است، از تصویب دو پروژه احداث کتابخانه در مسکن مهر رشت و اردجان رضوانشهر در سازمان برنامه و بودجه خبر داد و این تصمیم را کمک در راستای جبران فقر فیزیکی فضای مطالعه در استان گیلان دانست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان این که گیلان از لحاظ سرانه مطالعه، همواره در رده های بالای کشور قرار دارد گفت:  آمار سرانه فضای کتابخانه ای گیلان در سطح در رده های پایین کشوری است و این زیبنده مردم فرهیخته گیلان نیست.

نوری میانگین فضای مطالعه در سطح کشور را ۲ متر مربع برای هر ۱۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: این آمار در سطح دنیا ۸ متر و متأسفانه در استان گیلان ۱٫۲۱ متر برای هر ۱۰۰ نفر است که نشان می دهد استان گیلان چقدر از میانگین کشوری عقب است.

دکتر نوری با بیان این که انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی بود پس هر قدر پول برای فرهنگ جامعه خرج شود در حقیقت سرمایه گذاری است نه هزینه، از ضرورت توجه به حوزه فرهنگ و کتابخوانی و کتابخانه های استان گیلان سخن گفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان کتابخانه مرکزی رشت را بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور دانست که آبروی فرهنگی استان گیلان است.

نوری گفت: با توجه به مساحت ۷ هزار و ۶۵۰  متری کتابخانه مرکزی رشت، تکمیل این پروژه بزرگ در بهبود سرانه فضای مطالعه کتابخانه‌های عمومی گیلان تاثیرگذار خواهد بود.

از اظهار نظرهای شتابزده و غیر کارشناسی در خصوص این پروژه اجتناب شود

وی با بیان این که این پروژه برای اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان جنبه حیثیتی دارد، عنوان کرد با وجود این که این اداره فقط بهره بردار این پروژه است، با جدیت پیگیر بودجه مربوط به کتابخانه مرکزی رشت است.

دکتر نوری اتمام این پروژه را مستلزم عزم جدی و جمعی همه مسئولان استانی و کشوری دانست و خواهان پرهیز از اظهار نظرهای شتابزده و غیرکارشناسی برخی مدیران غیر مرتبط شد.

گفتنی است این کتابخانه ظرفیت نگهداری ۱ میلیون جلد کتاب و امکان مطالعه همزمان چند هزار نفر را دارد. مطالعات ساخت کتابخانه مرکزی رشت در سال ۱۳۸۰ و عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۳ آغاز شد که به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تاکنون ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای اتمام آن نیازمند ۱۵ میلیارد تومان است. شایان ذکر است که تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت جزو مصوبات سفر استانی رئیس جمهوری و هیأت دولت به گیلان است،


شماره خبر 18401 - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com