بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۱/۱۱ - ۹:۳۰

سرپرست اداره کل هواشناسی گیلان خبر داد

باران بهاری در گیلان

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش دما، وزش باد و بارندگی از ظهر جمعه در گیلان خبر داد. بارندگی در گیلان

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش دما، وزش باد و بارندگی از ظهر جمعه در گیلان خبر داد. به گزارش خبر راست، محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه پرفشار از ظهر جمعه به منطقه است. وی با اشاره به وضعیت دمای […]

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش دما، وزش باد و بارندگی از ظهر جمعه در گیلان خبر داد.

به گزارش خبر راست، محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه پرفشار از ظهر جمعه به منطقه است.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوا استان طی روزهای آینده افزود: از ظهر جمعه به‌تدریج با شمالی شدن جریانات، کاهش دمای ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس همراه با وزش باد، رگبار باران و احتمال رعدوبرق به‌ویژه برای جمعه‌شب و شنبه در استان پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان گفت: بیشینه سرعت باد به‌خصوص در ارتفاعات و دامنه‌ها ۳۵ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود.

دادرس با اشاره به اینکه در روزهای آینده دریا مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود بیان کرد: مردم استان و مسافران نوروزی با توجه به آب‌گرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کرده و نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی عصر روز یک‌شنبه تضعیف‌ می‌شود گفت: برای روزهای یک‌شنبه و دوشنبه آسمان گیلان، ابری همراه با بارندگی پراکنده و گاهی با کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان افزود: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغداری‌ها تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

دادرس با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند.


شماره خبر 20732 - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com