بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۲:۰۰

استاندار در نشست مشترک استانداران استان های ساحلی خزر؛

توسعه گردشگری دریایی نقش مهمی در تقویت اقتصاد ملی و توسعه کلان دارد

استاندار در نشست مشترک استانداران استان های ساحلی خزر در بابلسر ،توسعه گردشگری به ویژه در حوزه دریایی را یک ضرورت دانست و گفت: گردشگری دریایی نقش مهمی در تقویت اقتصاد ملی و توسعه کلان دارد.

استاندار در نشست مشترک استانداران استان های ساحلی خزر در بابلسر ،توسعه گردشگری به ویژه در حوزه دریایی را یک ضرورت دانست و گفت: گردشگری دریایی نقش مهمی در تقویت اقتصاد ملی و توسعه کلان دارد. به گزارش خبر راست، دکتر مصطفی سالاری به دستاوردهای این نشست اشاره و اظهار کرد: در نشست امروز استعدادهای مشترک […]

استاندار در نشست مشترک استانداران استان های ساحلی خزر در بابلسر ،توسعه گردشگری به ویژه در حوزه دریایی را یک ضرورت دانست و گفت: گردشگری دریایی نقش مهمی در تقویت اقتصاد ملی و توسعه کلان دارد.

به گزارش خبر راست، دکتر مصطفی سالاری به دستاوردهای این نشست اشاره و اظهار کرد: در نشست امروز استعدادهای مشترک و شیوه بهره گیری از این ظرفیت ها مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات موجود در بخش کشاورزی،دریایی و گردشگری مطرح شد.

بسته بندی و برندسازی محصولات

وی با بیان اینکه استان های ساحلی منافع مشترکی دارند، بسته بندی و برندسازی محصولات را عنوان دیگری از مباحث مطرح شده خواند و افزود: مشکلات مشترک بین ۳ استان در سایه همکاری، هماهنگی و هم افزایی مرتفع می شود.

دکتر سالاری تصریح نمود: متاسفانه در بخش گردشگری نیز استفاده مناسبی از حوزه دریا نداشته ایم، درحالی که تقویت گردشگری دریایی نقش بسزایی در اقتصاد ملی و توسعه کلان دارد.

حل معضل پسماند در سه استان گیلان،گلستان و مازندران

وی با اشاره به ضرورت حل معضل پسماند در سه استان گیلان،گلستان و مازندران، گفت: برای حل این مشکل باید از ظرفیت نمایندگان ولی فقیه در استان ها و نمایندگان مردم در مجلس شرای اسلامی بهره گیری کنیم.

ایجاد یک محور ساحلی یا ریلی مشترک بین سه استان

دکتر سالاری، ایجاد یک محور ساحلی یا ریلی مشترک بین سه استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید یک طرح مشترک علمی و اقتصادی در جهت ایجاد محور ساحلی بین ۳ استان تهیه شود.

توسعه تجارت با کشورهای سی آی اس

 نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به توسعه تجارت با کشورهای سی آی اس اشاره نمود و خاطرنشان کرد: بهره مندی از ظرفیت های دریای خزر تاکنون به صورت جداگانه از سوی استان ها پیگیری می شد که بر اساس توافقات صورت گرفته از این پس به صورت مشترک با همکاری سه استان پیگیری می شود تا با مصوبات حاصل از پیگیری آن  گام های ارزشمندی در سطح ملی برداریم.


شماره خبر 22375 - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com