بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۲۱:۳۹

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در دیدار با نماینده ولی فقیه:

رشد ۷۳ درصدی عضویت اعضای جدید در کتابخانه‌های عمومی استان گیلان

هادی نوری ظهر امروز در دیدار کتابداران گیلان با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از فعالیت  107 کتابخانه در سراسر استان گیلان خبر داد و اذعان  داشت:

هادی نوری ظهر امروز در دیدار کتابداران گیلان با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از فعالیت  ۱۰۷ کتابخانه در سراسر استان گیلان خبر داد و اذعان  داشت: ۸۴ کتابخانه از تعداد مذکور در مالکیت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان است. به گزارش خبر راست، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه ۲۲ کتابخانه در […]

هادی نوری ظهر امروز در دیدار کتابداران گیلان با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از فعالیت  ۱۰۷ کتابخانه در سراسر استان گیلان خبر داد و اذعان  داشت: ۸۴ کتابخانه از تعداد مذکور در مالکیت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان است.

به گزارش خبر راست، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه ۲۲ کتابخانه در گیلان به صورت مشترک با سازمان‌ها و نهاد‌ها فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: استان گیلان یک کتابخانه عمومی مستقل دارد که در شهر رشت به صورت فعال خدمت‌رسانی می‌کند.

تمامی شهرستان‌های استان گیلان دارای اداره کتابخانه‌های عمومی هستند

نوری با تاکید بر اینکه تمامی شهرستان‌های استان گیلان دارای اداره کتابخانه‌های عمومی بوده و تمامی بخش‌های استان گیلان از کتابخانه برخوردار هستند تصریح کرد: مراکز شهری، روستایی و حتی مناطق کوهپایه‌ای استان گیلان از نعمت کتابخانه برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌های برخی از مناطق استان گیلان با توجه به امکانات موجود و به دلیل حجم گسترده مراجعات، به طور سه شیفت فعالیت می‌کنند بیان کرد: مجموع کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان گیلان ۲۴۵ پرسنل است که ۲۱۹ نفر از تعداد مذکور را کتابداران شامل می‌شوند.

فعالیت بانوان گیلانی در این عرصه چشمگیر است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه ۸۶ نفر از کتابداران استان گیلان آقایان و ۱۵۹ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند خاطرنشان کرد: نزدیک به ۶۸ درصد کتابداران استان گیلان را بانوان و ۳۲ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند و فعالیت بانوان گیلانی در این عرصه چشمگیر است.

نوری فعالیت‌های اراده‌کل کتابخانه‌های عمومی را در دو محور خواند و با بیان اینکه سال گذشته تخصیص اعتبارات کتابخانه‌های عمومی استان گیلان ۳۵۴ میلیون تومان بود گفت: امسال با اقدامات مطلوب، اعتبارات مجموع کتابخانه‌های استان گیلان به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

گیلان بیش از یک میلیون عضو در کتابخانه‌های عمومی دارد

وی شاخص اعضای کتابخانه‌های عمومی گیلان را ۵۹ هزار و ۳۳۹ نفر و شاخص زیر بنای کتابخانه‌های گیلان را ۲۷ هزار و ۲۱۷ متر مربع عنوان کرد و با اشاره به اینکه سال گذشته شاخص اعضاء کتابخانه‌ها در استان با رشد مواجه بوده است افزود: استان گیلان بیش از یک میلیون عضو در کتابخانه‌های عمومی دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه دیدگاهی برنامه‌محور در حوزه کتابخانه‌های عمومی گیلان دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: در ۶ ماه دوم سال ۹۶ رشد اعضاء در کتابخانه‌های عمومی گیلان با رشد ۸ درصد و در حوزه امانت کتاب با رشد ۲۳ درصدی مواجه بوده است.

نوری با تاکید بر اینکه سال گذشته عضویت اعضای جدید در کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با رشد ۷۳ درصدی مواجه بوده است بیان کرد: به‌منظور توسعه فرهنگ کتاب و مطالعه سلسله‌ نشست‌های کتابخوان در استان گیلان در حوزه‌های مختلف از سال گذشته آغاز شده و ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰۵ نشست کتابخوان در حوزه‌های مختلف کودک، نوجوان، جوانان و مدیران در سراسر استان گیلان برگزار شد افزود: به‌منظور توسعه فرهنگ‌کتابخوانی با توجه به توسعه فضای مجازی در جامعه، سال گذشته در ماه بهمن و اسفند ۵۰ پوییش کتابخوان فضای مجازی در گیلان اجرا شد.


شماره خبر 22978 - ۱۳۹۷/۰۲/۱۹

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com