بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۵

ترامپ مدعی شد: بودجه نظامی ایران ۴۰ درصد افزایش یافته است

رئیس‌جمهور آمریکا با تکرار ادعاهای بی اساس خود علیه کشورمان مدعی شد: بودجه نظامی ایران از زمان حصول توافق هسته‌ای 40 درصد افزایش داشته است.

رئیس‌جمهور آمریکا با تکرار ادعاهای بی اساس خود علیه کشورمان مدعی شد: بودجه نظامی ایران از زمان حصول توافق هسته‌ای ۴۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبر راست، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: بودجه نظامی ایران از زمانی که اوباما توافق هسته‌ای را به دست آورد، ۴۰ […]

رئیس‌جمهور آمریکا با تکرار ادعاهای بی اساس خود علیه کشورمان مدعی شد: بودجه نظامی ایران از زمان حصول توافق هسته‌ای ۴۰ درصد افزایش داشته است.
به گزارش خبر راست، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: بودجه نظامی ایران از زمانی که اوباما توافق هسته‌ای را به دست آورد، ۴۰ درصد افزایش یافته است. این یک نشانه دیگر از این است که این توافق یک دروغ بزرگ بود اما دیگر نیست.
رئیس‌جمهور آمریکا زمانی که خروج خود از توافق هسته‌ای ایران با قدرت ‌های جهانی را اعلام کرد، ادعای مشابهی را مطرح کرد که بنابر ارزیابی تحلیلگران اغراق شده و فاقد اعتبار است.
ترامپ سه‌شنبه گذشته طی سخنانی ضمن اعلام کنار گذاشتن توافق هسته‌ای گفت: از زمانی که توافق حاصل شده، بودجه نظامی ایران حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است در حالی که اقتصاد این کشور وضعیت بدی دارد.
روزنامه نیویورک تایمز نیز پس از ارزیابی سخنان ترامپ این ادعا را اغراق شده توصیف کرد. این روزنامه به استناد به اطلاعات موسسه تحقیقاتی صلح استکهلم تصریح کرد که هزینه‌های نظامی ایران از سال ۲۰۱۵ تنها حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.
همچنین روزنامه واشنگتن پست در گزارشی درباره سخنان ترامپ نوشت که افزایش بودجه نظامی ایران ازسال ۲۰۱۵ نزدیک به ۳۰ درصد بوده است. این روزنامه تاکید کرد که تنها نگاه کردن به افزایش یا کاهش بودجه نظامی هر کشوری می تواند به شما اطلاعات درست دهد و هزینه‌های نظامی ایران نیز از زمان رفع تحریم‌ها که امکان افزایش تولید نفت و صادرات را داده بود، افزایش پیدا کرد.
ایسنا

شماره خبر 23129 - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com