بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۸

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد:

اجرای طرح ضیافت الهی در ۴۲۰ بقعه متبرکه استان

معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از اجرای ویژه برنامه طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح همراه با برنامه های مختلف و متفاوت در سطح بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از اجرای ویژه برنامه طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح همراه با برنامه های مختلف و متفاوت در سطح بقاع متبرکه برگزار خواهد شد. اختصاصی خبر راست/ محمدقاسم پور با اشاره به اغاز غبا روبی بقاع متبرکه و مساجد […]

معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از اجرای ویژه برنامه طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح همراه با برنامه های مختلف و متفاوت در سطح بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

اختصاصی خبر راست/ محمدقاسم پور با اشاره به اغاز غبا روبی بقاع متبرکه و مساجد از بیست و دوم اردیبهشت ماه تصریح کرد: در پی ابلاغ سازمان اوقاف و امور خیریه همزمان با ماه مبارک رمضان در مباحث اجرای نیات خیرین هم برنامه های متفاوتی خواهیم داشت

وی حضور روحانیون و مبلغین در سطح بقاع و مساجد برا ی اقامه نماز در وعده های مختلف را از محوری ترین برنامه های این طرح عنوان کرد و گفت: در اجرای طرح ضیافت الهی مبلغینی ازقم که دوره های  تخصصی در زمینه مشاوره خانواده و کودکان را سپری کرده اند، حضور خواهند داشت.

معاون فرهنگی اجتماعی کل اوقاف و امور خیریه گیلان از  برگزاری خیمه های معرفت در طرح ضیافت الهی خبر داد و تصریح کرد: ۴۲۰ بقعه متبرکه در سطح استان مجری برنامه خیمه های معرفت است.

خیمه های معرفت تکمیل کننده منابر سنتی است

وی خیمه های معرفت را تکمیل کننده منابر سنتی دانست و افزود: بسیاری از روزه داران و نمازگران به همراه فرزندان خود  در مساجد حضور دارند لذا این خیمه ها نقش تاثیر گذاری در اموزه های دینی کودکان خواهد داشت.

قاسم پور با اشاره به برگزاری برنامه ترتیل و جز خوانی قران کریم در طرح ضیافت الهی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه استان در  ایام ماه مبارک رمضان با اعزام قرا سعی در برگزاری ویژه برنامه خاص ترتیل خوانی دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان از برگزاری ویژه برنامه ترتیل خوانی در خواهر امام برگزار با حضور صدا و سیما و سه خبر داد و خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه ترتیل خوانی قران کریم هر روز بلافاصله بعد ازنماز ظهر و عصر در مسجد فاطمه اخری با حضور قرای بین المللی کشوری استانی برگزار خواهد شد.

قاسم پور برگزاری افطاری ساده در بقاع متبرکه را از دیگر برنامه های طرح فوق عنوان کرد و اذعان داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبر ی ( مدظله العالی) در زمینه تبلیغ در برپایی افظاری های ساده سازمان اوقاف و امور خیریه استان با کمک هیئت امنا و خیرین در این زمینه نیز برنامه هایی خواهد داشت.

وی با اشاره به  برگزاری مراسم ویژه لیالی قدر با حضور سخنرانان ولایی و مداحان و قاریان خاطرنشان کرد: امسال وفات امام خمینی (ره)  با شب ضربت خوردن حضرت علی(ع) همراه خواهد بود لذا به تمام هئیت امنا و بقاع متبرکه سفارش شده تا ویژه نامه ای مناسب این شب داشته باشند.

به گزارش خبر راست معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد: از آن جایی که شاید بسیاری از مساجد و حسینه ها  با کمبود قرآن مواجه باشند،لذا خیرین با ارائه پیشنهادات می توانند از طرح  وقف مصحف شریف وکمک ۵۰ درصدی  سازمان اوقاف و امور خیریه استان در راستای خرید تعداد جلد مورد نیاز. همرا می باشد،اقدام نمایند.

وی در ادامه از برگزاری نماز عید سعید فطر در بقاع شاخص خبر داد و گفت: در خصوص بحث جمع اوری زکات فطریه نیز از انجایی که ابتدا به افراد تهیدست نزدیک میرسد و اگر در صورت عدم دسترسی به چنین افرادی شهروندان از ارائه زکات فطریه خود به صندوق های فاقد شناسنامه کاری است خودداری کنند.

قاسم پور از برگزاری مراسم تفسیر قران در برخی از بقاع شاخص خبر داد وافزود: نماینده ولی فقیه در استان گیلان ، حضرت ایت الله فلاحتی در مسجد جامع بازار نیز تفسیر قرآن کریم خواهد داشت.
گفتنی است ۴۲۰ بقعه متبرکه مجری طرح ضیافت الهی است که ۴۰ بقعه از بقاع شاخص ملی و سطح یک استان است. همچنین بیش از ۲۵۰ روحانی و مبلغ اعزامی وبومی در طرح ضیافت الهی فعالیت خواهند داشت.


شماره خبر 23226 - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com