بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۱۱:۳۲

امیرلو شهردار منطقه چهار رشت

تالاب عینک و رصدخانه از مهمترین مسائلی است که شهرداری منطقه در صدد توسعه آن است

طی مصاحبه ای با آرش امیرلو شهردار منطقه چهار رشت ، گزارشی از وضعیت توسعه تالاب عینک و رصدخانه ی کوشیار گیلانی و زیرساخت های شهری این منطقه ارائه شد.

طی مصاحبه ای با آرش امیرلو شهردار منطقه چهار رشت ، گزارشی از وضعیت توسعه تالاب عینک و رصدخانه ی کوشیار گیلانی و زیرساخت های شهری این منطقه ارائه شد. به گزارش خبر راست، آرش امیرلو شهردار منطقه چهار، گزارش مفصلی از وضعیت توسعه و شهرسازی این منطقه ارائه داد. وی اظهار داشت محدوده ی […]

طی مصاحبه ای با آرش امیرلو شهردار منطقه چهار رشت ، گزارشی از وضعیت توسعه تالاب عینک و رصدخانه ی کوشیار گیلانی و زیرساخت های شهری این منطقه ارائه شد.

به گزارش خبر راست، آرش امیرلو شهردار منطقه چهار، گزارش مفصلی از وضعیت توسعه و شهرسازی این منطقه ارائه داد.

وی اظهار داشت محدوده ی تالاب عینک و رصدخانه از مهمترین مسائلی است که شهرداری منطقه در صدد توسعه آن است که در این راستا، با ابلاغ نصرتی شهردار سابق رشت، بنده به عنوان مدیر پروژه ی رصدخانه برگزیده شدم و حدود پنج ماه است که این موضوع در حال بررسی و کارشناسی است.
موضوع رصدخانه در بودجه ی سال گذشته شهرداری دیده شده و حدود یک میلیارد و نیم به آن اختصاص پیدا کرده است. رصدخانه ی رشت از دو قابلیت عمده ی عمومی و تخصصی برخوردار است که در زمینه ی عمومی هدف ایجاد زیرساخت برای بازدید عموم و در بخش تخصصی، هدف اصلی ایجاد زیرساخت های آموزشی و فرهنگی بلندمدت است. در این راستا، تلاش بر این است که از سرمایه گذار استفاده شود تا علاوه بر احیای رصد خانه و تالاب عینک، اقامتگاه ها و مجتمع های اطراف، زمینه ی توسعه ی تجاری، گردشگری و علمی نیز فراهم گردد. لذا طی رایزنی ها با شرکت سازنده و تامین بودجه ی مورد نظر در تلاش هستیم تا طی یک ماه آینده قراردادهای لازم را انعقاد کنیم.
شهردار منطقه ی چهار رشت در رابطه با توسعه و بهره برداری از تالاب عینک، مهمترین مانع را نبود سند مشخص دانست و افزود: در حال حاضر یک شخص حقیقی و سه ارگان شهرداری، اداره ی آب و فاضلاب و اداره ی راه و شهرسازی ادعای مالکیت تالاب عینک را دارند. احیای تالاب نیازمند بودجه ی کلان، عزم استانی و مستلزم ورود سرمایه گذار است. استاندار شخصا پیگیر تعیین تکلیف سند تالاب عینک است.
وی به خبرنگار گیلانشهر از بهره برداری کفپوش در ابتدای پارک دانشجو و دور استخر که مجهز به یک رینگ دوچرخه سواری تا یک ماه آینده خبر داد.
امیرلو گفت: امسال تنها سالی است که در زمینه ی عمرانی بودجه ی منطقه ی چهار از مجموع مناطق دیگر بالاتر است و حدود ۱۴۰ میلیارد ریال به روکش آسفالت، ۶۵ میلیارد ریال به زیرسازی و روکش آسفالت و ۴۰ میلیارد ریال به زیباسازی ورودی شهر رشت از سمت فومن اختصاص یافته است.
بیشترین جمعیت شهری و خانه های نسخ در مناطق پنج و چهار رشت قرار دارد.
منبع: گیلان شهر

شماره خبر 30683 - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com