بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۱۵:۳۲

مدیر کل کمیته امداد گیلان خبرداد

برگزاری جشن پایان مسکن برای مددجویان درسال ۹۸/ تخصیص مسکن مهر فاقد متقاضی به مددجویان کمیته امداد

مدیر کل کمیته امداد گیلان یکی از طرح های ماندگار در ارائه خدمت به مددجویان را  طرح شهید رجایی عنوان کرد و گفت: در این طرح افرادی که بالای

محمدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد گیلان بیان داشت: استان گیلان با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی و فرهنگی گیلان با شاخص هایی چون سالمندی و دیگر  آسیب های اجتماعی مانند طلاق و زندانی از رتبه بسیار بالایی در  میزان تعداد  مددجویان در کشور برخوردار […]

محمدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد گیلان بیان داشت: استان گیلان با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی و فرهنگی گیلان با شاخص هایی چون سالمندی و دیگر  آسیب های اجتماعی مانند طلاق و زندانی از رتبه بسیار بالایی در  میزان تعداد  مددجویان در کشور برخوردار است.

اختصاصی خبر راست/ مدیر کل کمیته امداد گیلان یکی از طرح های ماندگار در ارائه خدمت به مددجویان را  طرح شهید رجایی عنوان کرد و گفت: در این طرح افرادی که بالای شصت سال داشته باشند با الویت روستایی تحت پوشش کمیته امداد قرار می گیرند.

وی رتبه گیلان در میزان پوشش دهی طرح شاید رجایی را سوم اعلام کرد و افزود: بیش از ۷۰ هزار خانوار گیلانی با تعداد ۱۰۳ هزار و ۳۷۸ نفر تحت پوشش این طرح قرار دارند.

محمدی تصریح کرد: در حوزه کمک به امر ازدواج نیازمندان تاکنون کمیته امداد گیلان برای ۲۳۸۲ نفر کمک هزینه ازدواج تا سقف ۴ میلیون تومان بلاعوض و ۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه داشته است، البته از  ۴ میلیون تومان کمک بلاعوض دو میلیون توسط امداد و دو میلیون تومان هم توسط خیربن تامین میگردد.

مدیر کل کمیته امداد گیلان در زمینه خدمات رسانی کمیته امداد در حوزه دانشجویی خاطرنشان کرد: سالانه در هرترم از ۵۰۰ هزار تومن تا ۱ میلیون تومان تا مقطع دکترا کمک خواهد شد. و اکنون به ۱۸۳۹ دانشجو در دانشگاههای غیر دولتی ۱۴۲۷ مورد در دانشگاههای دولتی کمک می شود.

وی با تاکید بر کمک تحت پوشش قرار دادن ۸۴۰۰ نفر دانش آموز در کمیته امداد گیلان از برگزاری جشن عاطفه ها خبر داد و یادآور شد: این جشن از ۱۵ شهریور شروع و تا ۱۱مهر در دو مرحله ادامه خواهد داشت و برای هر دانش آموز نیز یک سبد تحصیلی در قالب تهیه پوشاک و لوازم التحریر به مبلغ سیصد هزار تومان انجام خواهد شد.

محمدی گفت: در حوزه حمایتی برنامه امایشی برای خانواده تحت پوشش انجام شده که در این برنامه ۷۵۸۲ خانوار تحت پوشش فاقد مسکن یا بد مسکن می باشند، که از این تعداد ، ۳۷۰۹ فاقد مسکن مابقی بد مسکن هستند.

محمدی استان گیلان را رکورد دار تهیه مسکن برای افراد تحت پوشش کمیته امداد اعلام کرد و گفت: در سال ۹۶ جمعا ۳۸۴۵ پروژه عمرانی در قالب تهیه مسکن با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان انجام شد ودر سال ۹۷ نیز ۶ هزار و ۲۰۴ پروژه عمرانی خرید تعمیر و بازسازی مسکن در حوزه روستا  با اعتبار ۹۲ میلیارد تومان با کمک خیرین را در برنامه خود داریم و این رقم برابر اعتبار ۱۰ سال آینده است.

وی گیلان از تخصیص مسکن مهر فاقد متقاصی به مددجویان کمیته امداد خبر و گفت: براساس مطالعات انجام شده۵۰ هزار مسکن مهر خالی برای مددجویان کمیته در کشور وجود دارد و با بررسی های به عمل آمده تا امروز ۱۲۰ واحد در تالش و ۶۰ واحد در رشت فاقد متقاضی است که برنامه ریزی لازم برای تخصیص این واحدها به مددجویان انجام. شده است.

مدیر کل کمیته امداد گیلان از برگزاری جشن مسکن برای مددجویان روستایی بیش از یک نفر تا پایان سال ۹۸ خبر داد و افزود: در حوزه توانمندسازی اقتصادی خانواده که بحث اشتغال و آموزش در کمیته امداد مطرح است و در سال ۹۶ برای پنج هزار دویست ۷۴نفر با اعتبار ۱۰۴ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان در حوزه اشتعال پرداخت شد.

او گفت: در سال ۹۶ در حوزه مهارت آموزشی آموزش و توسعه حرفه های اشتعال پایدار با تعامل کارفرمانیان حدود ۸۴۰۰ نفر آموزش دیده شد، و در عملکرد ۵ ماهه امسال برابر برنامه از پیش تعیین شده اشتعال ۳۸۵ فقره وبا اعتبار ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.همچنین در حوزه اشتغال چند برنامه مشارکتی با استانداری در قالب طرحهای بومگردی انجام و قرار شد ۵۰۰واحد طرح بومگردی در سطح به اجرا درایید.البته تاکنون ۱۰ طررح موافقت اصولی گرفته و یک مورد هم اجرایی شده است.

مدیر کل کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد: ۲هزار از مددجویان هدف گذاری شده که از طریق بهزیستی فرزندان و زنان سرپرست خانوار در حوزه نگهداری فرزندان و سالمندان در قالب کاریابی آموزش بابند،همچنین در بحث کارفرمایی هر کارفرمایی که فرزند مددجو را به اشتغال گیرد به ازای هر نفر اشتغال ایجاد شده ۲۰ میلیون اعتبار با کارمزد ۴درصد به کارفرما پرداخت خواهد شد.

خبرنگار: لیلا پاکیزه


شماره خبر 30840 - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com