بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۵:۲۳

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان

دریافت ۲۵ رای به نفع موقوفات رشت در سال جاری

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۵ رای به نفع موقوفات در محاکم قضایی رشت صادر شده است. به گزارش خبر راست، محمد صفایی، معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان گفت: از ابتدای سال تاکنون در محکام قضایی شهرستان رشت ۲۵ رای به نفع موقوفات […]

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۵ رای به نفع موقوفات در محاکم قضایی رشت صادر شده است.

به گزارش خبر راست، محمد صفایی، معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان گفت: از ابتدای سال تاکنون در محکام قضایی شهرستان رشت ۲۵ رای به نفع موقوفات این شهرستان صادر شده است.

وی افزود: یکی از برجسته ترین آرای گرفته شده مربوط به رفع تصرف از هشت هزار و ۶۸۶ متر از اراضی موقوفه حکیم ربانی بوده است.

صفایی اظهار کرد: این اراضی موقوفه که در بلوار شهید انصاری شهر رشت واقع است توسط شخصی که مستاجر موقوفه بوده اما به مقررات اوقاف تمکین نمی نموده و پرداخت اجاره نداشته از چندین سال پیش در تصرف بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: پس از اخطارهای اولیه و عدم تمکین متصرف به مقررات اوقاف، اداره اوقاف رشت با طرح شکایت از متصرف موفق شد به نفع موقوفه رای دریافت کرده و این اراضی موقوفه را از تصرف خارج کند.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان اعلام کرد: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده ۱۲۰ میلیارد ریال است.

وی همچنین گفت: نیت موقوفه حکیم ربانی هزینه برای فقرا و مساکین، پرورشگاه یتیمان و نشر معارف اسلامی است و بر این اساس شخص متصرف با عدم پرداخت اجاره موقوفه باعث شد تا نیت واقف به مدت چندین سال در امور یاد شده اجرایی نشود.

صفایی صیانت از موقوفات را یکی از رسالت های اساسی سازمان اوقاف دانست و گفت: ادارات اوقاف پس از اطلاع از تصرف ملک موقوفه یا عدم پرداخت اجاره موقوفه ابتدا با اخطار به متصرف سعی در راهنمایی وی براساس قوانین دارند و اگر متصرف تمکین ننمود علیه وی در محکام قضایی شکایت صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: از آنجائیکه پس از صدور رای به نفع موقوفه علاوه بر رفع تصرف، کلیه هزینه های دادرسی بر عهده متصرف است بهتر است متصرفان پیش از طرح پرونده در محکام قضایی با حضور در ادارات اوقاف نسبت به اجرای نکات قانونی در خصوص املاک موقوفه اقدام کنند.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف گیلان تصریح کرد: سازمان اوقاف، نهادی در خدمت موقوفات، امام زادگان و نشر معارف اسلامی است و هرگونه تلاشی برای اعاده حقوق موقوفات در این سازمان در واقع کمک به ترویج و تبلیغ معارف اسلامی است.

صفایی اظهار کرد: تصرف املاک وقفی و عدم پرداخت اجاره موقوفات به نوعی موقوفه خواری است که علاوه بر اثرات وضعی دنیوی، چون باعث معطل ماندن نیت واقف می شود، حق الناس محسوب خواهد شد.


شماره خبر 31252 - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com