بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۹:۰۹

در دیدار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با حسن خسته بند مطرح شد:

پاسخ استعلامات معدنی در گیلان زمانبر شده است

استعلامات معدنی در گیلان

به گزارش خبر راست، فرهاد دلق پوش در دیدار با حسن خسته بند، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: مواد معدنی مورد نیاز پروژه های عمرانی گیلان سالیانه ۲۰ میلیون تن برآورد شده است. فرهاد دلق پوش نیز در ادامه با اشاره به تقاضاهای موجود برای مواد معدنی […]

به گزارش خبر راست، فرهاد دلق پوش در دیدار با حسن خسته بند، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: مواد معدنی مورد نیاز پروژه های عمرانی گیلان سالیانه ۲۰ میلیون تن برآورد شده است.
فرهاد دلق پوش نیز در ادامه با اشاره به تقاضاهای موجود برای مواد معدنی گفت: ذخایر مواد معدنی موجود در استان متناسب با تعداد پروژه های عمرانی فعال استان نیست ولی با برداشت از تله های رسوب گیر، می توان مواد معدنی موجود آن را برای زیرسازی پروژه های عمرانی استفاده کرد.
وی رسوب زدایی و لایروبی تالاب ها در بهره مندی بهینه از مواد معدنی را بعنوان راهکار مثبتی در جهت تامین مواد معدنی ارزیابی کرد و افزود: این اقدام هم می تواند به احیاء و تجدید حیات اکوسیستم تالاب های استان کمک کند و هم به استفاده بهینه از مواد معدنی غنی در آن بیانجامد.
دکتر دلق پوش پروژه های عمرانی را در اختصاص مواد معدنی در اولویت دانست و اظهار داشت: تعلل در پاسخ استعلامات از ارگانهای مرتبط در برداشت محدوده های معدنی مورد تقاضا، زمانبر و فرسایشی و باعث کندی صدور مجوز برداشت مواد معدنی شده است و لازم است این موضوع از طریق نمایندگان مردم پرتلاش استان جهت کاهش روند بوروکراسی اداری آنها پیگیری شود.
در ادامه دیدار حسن خسته بند، نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی برلزوم استفاده از مواد آبرفتی بستر رودخانه ها جهت تسریع در روند اجرای پروژه های عمرانی تاکید نمود و اظهار داشت: برای تکمیل فاز اول ریل گذاری راه آهن مسیر انزلی به ۲ میلیون تن مواد معدنی احتیاج هست که نیازمند مساعدت و تسریع اختصاص مواد معدنی در این پروژه می باشد.
وی همچنین پیگیر پروژه های عمرانی کنارگذر رشت به انزلی شد و اظهار داشت: اجرای این پروژه ها برای تسهیل در امور ترانزیتی بندر انزلی بسیار حائز اهمیت است و تعامل بیشتر با پیمانکار اجرای پروژه را در تکمیل آن خواستار شد.


شماره خبر 31714 - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com