بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۲

مدیر مرکز توسعه و تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت در همایش فرهنگ سازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت مطرح کرد

ثبت نام ۴ هزار و ۳۸۸ دستگاه اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

صبح امروز همایش فرهنگ سازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در استان با ریاست دکتر صادق راده مدیر مرکز توسعه و تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن

صبح امروز همایش فرهنگ سازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در استان با ریاست دکتر صادق راده مدیر مرکز توسعه و تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت درسالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد. اختصاصی خبر راست/ مدیر مرکز توسعه و تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت در سخنانی بیان داشت: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت […]

صبح امروز همایش فرهنگ سازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در استان با ریاست دکتر صادق راده مدیر مرکز توسعه و تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت درسالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.

اختصاصی خبر راست/ مدیر مرکز توسعه و تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت در سخنانی بیان داشت: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در راستای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شفافیت مالی، مبارزه با فساد، برقراری محیط رقابت پذیر سالم و عدالت اقتصادی و به منظور اجرای تبصره ۵ ماده ۱۶۹ اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ است.

رمضانعلی صادق زاده تصریح کرد: وزارت صنعت ، معدن و تجارت موظف است ترتیبی اتخاذ نماید که سازمان بازرسی کل کشور در اجرای وظایف قانونی خود فرایند،برگزاری الکترونیکی مناقصات و مزایده ها را به طور برخط مورد نظارت قرار داده و گزارشهای لازم را اخذ نمایند.

وی افزود: تاکنون ۴ هزار و ۳۸۸ دستگاه اجرایی در این سامانه ثبت نام کردند بیش از ۵ هزار تامین کننده مزایده با ۳۴ هزار میلیارد تومان معامله صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ درصد ارقام فوق از اردیبهشت ۹۶ در این سامانه معاملات صورت گرفته است.

رمضانعلی صادق زاده در خصوص الکترونیکی فعالیتهای دولت گفت: این قانون در دولت ششم به تصویب رسید و با توجه به ضرورت استفاده از سامانه های الکترونیکی ابتدا به صورت اساسنامه این مرکز در سال ۸۹ مصوب و به تأیید شورای نگهبان رسید و پس از آن امضای دیجیتال در این سامانه راه اندازی شد.

مدیر مرکز توسعه و تجارت الکترونیک وزارت صنعت ، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: کلیه سازمانها و نهادهای متولی پایه یا ارایه دهنده مجوزها از جمله سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان ثبت و احوال، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، مرکز امور اصناف و اتاق بازرگانی، صنایع معاون و کشاورزیایران موطف هستند زیرساخت لازم و قابلیت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز ستاد را از طریق تعاملات الکترونیکی (وب سرویس ) در اختیار ستاد قرار دهند.

گیلان در فضای کسب و کار از رتبه های اول تا سوم برخوردار است

مولایی پور نیز در این همایش اذعان داشت: اگرچه گیلان در فضای کسب و کار ازرتبه های اول تا سوم برخوردار بوده اما متاسفانه ایران در حوزه بین الملل ازوضعبت مطلوبی برخوردار نیست.

مدیر کل اقتصاد و دارایی گیلان خاطرنشان کرد: ایران در حوزه استفاده از دولت الکترونیکی در بین ۱۰۰ کشور از رتبه بالای صد برخوردار است و این برای اقتصاد استان و کشور چندان شایسته نیست.

وی با تاکید بر اینکه هیچگونه پرونده محرمانه ای در دولت نداریم تصریح کرد: وظیفه دولتها شفاف سازی و اطلاع رسانی است و ما در موضوعات اقتصادی هیچگونه موضوع محرمانه ای نخواهیم داشت.

او گفت: امید است در آینده نزدیک با شفافیت های بوجود آمده بتوانیم سرمایه گذاریهای کلانی در کشور داشته باشیم.

در پایان از مدیران، کارکنان، کارپردازان و ذی حسابان موفق در استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت موفق بوده اند تقدیر شد.سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در روز دوم اردیبهشت سال ۹۶ براساس تصویب نامه هیآت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت امور اقتصادی و دارایی،وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات ، سازمان برنامه و بودجه کشور،سازمان اداری واستخدامی کشور، در خصوص انجام کلیه معاملات دستگاههای اجرایی اعم از خرید، مناقصه و مزایده در سامانه تدارکات الکترونیکی به تصویب رسید. و اکنون کلیه معاملات بالای دو میلیون و پانصد تومان تمامی دستگاهها و وزارتخانه های مشمول استفاده از این سامانه شفاف سازی و منتشر خواهد شد.


شماره خبر 31755 - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com