بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۰

نشست مشترک مسئولان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت و پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور

نشست مشترک مسئولان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت و پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور

نشست مشترک در محل پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری بین مسئولین سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری و آن پژوهشکده صورت پذیرفت. به گزارش خبر راست، در این جلسه که ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به همراه اعضای کمیته فنی سازمان حضور داشتند ، از نزدیک با با فعالیتهای انجام گرفته در […]

نشست مشترک در محل پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری بین مسئولین سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری و آن پژوهشکده صورت پذیرفت.

به گزارش خبر راست، در این جلسه که ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به همراه اعضای کمیته فنی سازمان حضور داشتند ، از نزدیک با با فعالیتهای انجام گرفته در آن مرکز آشنا شدند.

در ابتدای نشست دکتر متقی طلب ریاست پژهشکده ضمن بر شمردن اهمیت و جایگاه مرکز و معرفی دستاوردهای آن مجموعه آمادگی خود را در زمینه انتقال دانش فنی در حوزه فضای سبز شهری اعلام داشتند، در ادامه سجاد محجوب رییس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری نیز ضمن ابراز خرسندی از این نشست آمادگی سازمان متبوع خود را در زمینه بهره مندی از تحقیقات علمی کاربردی مراکز علمی و تحقیقاتی از جمله آن پژوهشکده در راستای ارتقا کیفی فضای سبز شهری بیان داشتند . در ادامه جلسه کارشناسان به بحث و تبادل نظر پیرامون ظرفیتهای به کارگیری برخی از گونه های گیاهی پیشنهادی به منظور به استفاده  در فضای سبز شهری پرداختند .

در این دیدار آقای دکتر کاوه، مشاور عالی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت، در سخنانی با اشاره به پیشنهاد بکارگیری درخت ساپیوم از سوی پژوهشکده  بسیار ارزنده بوده و میتواند مورد استقبال قرار گیرد، در قدم اول خواهان بررسی مسائلی همچون، آفات و بیماری های مشترک این درخت، مهاجم نبودن، داشتن گواهینامه از مراجع معتبر، بررسی داشتن سیستم ریشه ای مناسب، تحمل حداقل درجه حرارت و تنش آبی آن شد. ایشان در ادامه پیشنهاد تنظیم یک پروپوزال مشترک برای معرفی این درخت و همچنین ایجاد فضایی برای پایلوت آن و یا کاشت درخت بصورت تکی را داد. وی همچنین با ارائه پیشنهادهای دیگری بویژه درمورد گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر و همچنین گونه های گیاهی مقاوم به آلاینده های شهری و یا مورد نیاز سازمان متبوع خود، خواهان استفاده از توانمندیهای پژوهشکده در این زمینه شد و ابراز علاقه و آمادگی کرد که همکاریهای بیشتر و بزرگتری میان آن سازمان و پژوهشکده بیوتکنولوژی به انجام برسد .

در پایان مقرر گردید به منظور بررسی زمینه های مشترک کاری و پژوهش های کاربردی در حوزه فضای سبز شهری نسبت به انعقاد تفاهم نامه ایی در این زمینه اقدام گردد.


شماره خبر 31974 - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com