بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۹:۳۱

تا ۷۲ ساعت آینده؛

استقرار هوای کم فشار در گیلان/ وزش باد گرم در ارتفاعات

بادگرم در راه گیلان

به گزارش خبر راست، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به استقرار سامانه هوای کم فشار تا ۷۲ ساعت آینده در این استان، وزش باد گرم در ارتفاعات و مه‌آلوده بودن هوا را از مهم‌ترین پدیده‌های جوی گیلان عنوان کرد. محمد دادرس  با اشاره به استقرار سامانه هوای کم فشار در استان گیلان، اظهارکرد: این سامانه […]

به گزارش خبر راست، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به استقرار سامانه هوای کم فشار تا ۷۲ ساعت آینده در این استان، وزش باد گرم در ارتفاعات و مه‌آلوده بودن هوا را از مهم‌ترین پدیده‌های جوی گیلان عنوان کرد.

محمد دادرس  با اشاره به استقرار سامانه هوای کم فشار در استان گیلان، اظهارکرد: این سامانه هوای تا ۷۲ ساعت آینده در استان گیلان ماندگار است.

دادرس به برخی پدیده‌های جوی در این مدت نیز اشاره کرد و افزود: براساس الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی در این مدت آسمان استان گیلان ابری تا نیمه ابری همراه با گذر امواج کم و بیش ناپایدار، مه آلودگی هوا در مناطق جلگه‌ای و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

وی همچنین بیان کرد: شرایط وزش باد گرم در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان نیز فراهم خواهد بود لذا از شهروندان عزیز و مسافران درخواست می شود برای جلوگیری از آتش‌سوزی در این مناطق از روشن کردن آتش جدا خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: ارتفاع موج دریای خزر نیز برای امروز بین ۱۰ تا ۸۰ سانتی‌متری پیش بینی شده که برای فعالیتهای دریانوردی به ویژه صید با احتیاط مناسب است.

وی گفت: آسمان شهر رشت نیز در حال حاضر نیمه ابری، احتمال مه‌آلودگی، گاهی بارندگی و وزش باد جنوبی است. دمای هوای شهر رشت نیز ۱۶ درجه سانتی‌گراد و بیشینه رطوبت آن ۹۷ درصد است.


شماره خبر 39738 - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com