بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۶

برداشت شن و ماسه در بستر رودخانه‌های گیلان ممنوع شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: از بیستم اسفند هرگونه فعالیت معادن و کارگاه‌های برداشت شن و ماسه در بستر رودخانه‌های گیلان ممنوع می‌شود. به گزارش خبر راست، ساسان اکبری‌پور اظهار داشت: طبق اعلام نظر اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان و ضوابط تعیین شده هرگونه فعالیت معادن و کارگاه‌های برداشت شن و ماسه در […]

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: از بیستم اسفند هرگونه فعالیت معادن و کارگاه‌های برداشت شن و ماسه در بستر رودخانه‌های گیلان ممنوع می‌شود.

به گزارش خبر راست، ساسان اکبری‌پور اظهار داشت: طبق اعلام نظر اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان و ضوابط تعیین شده هرگونه فعالیت معادن و کارگاه‌های برداشت شن و ماسه در داخل و بستر فعال رودخانه‌های استان از تاریخ بیستم اسفند ماه ممنوع اعلام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان ضمن اعلام خبر ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه‌های استان عنوان کرد: با توجه به انجام پایش‌های مستمر مناطق تحت مدیریت توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان در صورت مشاهده موارد تخلف با متخلفان برخورد می‌شود.

اکبری‌پور با اشاره به اینکه در صورت بروز هرگونه تخلف و برداشت شن و ماسه از تاریخ ۲۰ اسفند عملیات اجرایی معادن و کارگاه‌ها متوقف می‌شود تصریح کرد: ‌علاوه بر این تمام ماشین‌آلات متعلق به شرکت‌های بهربردار توسط عوامل یگان حفاظت محیط زیست گیلان توقیف می‌شوند.

وی ضمن تأکید بر اینکه زمان‌بندی انجام شده به‌هیچ عنوان تمدید نمی‌شود خاطرنشان کرد: امیدواریم تمامی کارگاه‌های برداشت شن و ماسه و معادن استان گیلان همکاری سازنده‌ای با نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان داشته باشند و دستورالعمل‌های صادر شده را به خوبی اجرایی کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان اجرای طرح ممنوعیت صید گروهی و تعداد زیاد ماهیان در رودخانه‌های استان را نیز متذکر شد و ابراز داشت: صید به تعداد بالای ماهیان به وسیله انواع ادوات و ابزارهای صید در رودخانه‌های استان گیلان نیز ممنوع است بنابراین با متخلفان برخورد می‌شود.

اکبری‌پور با بیان اینکه همزمان با شروع فصل مهاجرت آبزیان به سمت رودخانه‌های گیلان جهت زادآوری و به دلیل ایجاد شرایط و بستر آرام این محدودیت‌ها اعمال می‌شود افزود:‌ اکیپ‌های گشت و کنترل یگان حفاظت به صورت آماده باش کامل تا پایان تعطیلات نوروزی پایش رودخانه‌های استان را در دستور کار دارند.


شماره خبر 41750 - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com