بدون دیدگاه
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۳:۴۶

پلیس گیلان با فروشندگان موادمحترقه غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌کند

پلیس گیلان با فروشندگان موادمحترقه غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌کند

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: پلیس با فروشندگان و عرضه‌کنندگان موادمحترقه غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌کند. به گزارش خبر راست،‌ سرهنگ مجید رسول‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات فرماندهی انتظامی گیلان برای برخورد با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز اظهار داشت:‌ با افرادی که به هر نحوی زمینه مزاحمت و آزار […]

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: پلیس با فروشندگان و عرضه‌کنندگان موادمحترقه غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌کند.

به گزارش خبر راست،‌ سرهنگ مجید رسول‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات فرماندهی انتظامی گیلان برای برخورد با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز اظهار داشت:‌ با افرادی که به هر نحوی زمینه مزاحمت و آزار و اذیت شهروندان را فراهم کنند شدیداً برخورد می‌‌شود.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان قاطعیت پلیس برای برخورد با هنجارشکنان ایام پایانی سال را مورد تأکید قرار داد و افزود: از آحاد مردم و شهروندان استان گیلان در راستای کاهش تلفات و حوادث ناگوار انتظار داریم نهایت همکاری را با پلیس داشته باشند.

رسول‌زاده با بیان اینکه در چهارشنبه آخر سال ۹۶، تعداد ۱۴۲ نفر در گیلان مصدوم شدند ابراز داشت:‌ آمار مصدومان حواث چهارشنبه آخر سال ۹۶ به نسبت تعداد مصدومان سال ۹۵ حدود ۷ درصد کاهش داشت که امیدواریم با همکاری مردم و والدین امسال نیز این روند کاهشی با شیب تندتری ادامه پیدا کند.

وی اقدامات پلیس در راستای پیشگیری از توزیع مواد محترقه خطرناک در سطح جامعه را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:‌ بر اساس آمارهای موجود از ابتدای اسفند امسال تاکنون بیش از ۵۸۲ هزار عدد مواد محترقه خطرناک و غیرمجاز توسط پلیس در سطح جامعه کشف و ضبط شده است.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت با اشاره به اینکه مواد اولیه‌ای که برای ساختن مواد منفجره و محترقه استفاده می‌شود عموماً آتش‌زا هستند افزود: مواد محترقه به دو دسته کم‌خطر و پرخطر تقسیم می‌شوند و می‌توانند خسارت‌های جانی و مالی به بار بیاورند.

رسول‌زاده بر لزوم رعایت نکات ایمنی توسط مردم در جشن‌‌های شب‌های پایانی سال تأکید کرد و ابراز داشت:‌ پلیس به‌هیچ عنوان با ایجاد فضای مفرح و شاد برای مردم مخالف نیست اما اگر افرادی از این شرایط برای آزار و اذیت و سلب آسایش دیگران استفاده کنند با آن‌ها به‌شدت برخورد می‌کند.

وی ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی با استفاده از سه اصل آگاهی، آموزش و الزام را برای پیشگیری از حوادث تلخ چهارشنبه آخر سال ضروری دانست و عنوان کرد:‌ اقدام والدین برای توسل به زور جهت دور نگه‌داشتن فرزندان از مواد محترقه کارساز نیست بلکه آگاهی و آموزش را نیز باید مدنظر داشته باشند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت با بیان اینکه آگاهی از خطرات چهارشنبه آخر سال و مقابله با آن به‌وسیله شیوه‌های آموزشی، در پیشگیری از بروز حوادث تلخ مؤثر است افزود: امیدواریم در روزهای پیش‌رو مردم و شهروندان نهایت همکاری را با پلیس داشته باشند.

رسول‌زاده در مورد نحوه برخورد با هنجارشکنان چهارشنبه آخر سال نیز خاطرنشان کرد:‌ افرادی که در چهارشنبه آخرسال برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند برابر قانون و با هماهنگی مقام قضایی با آن‌ها برخورد می‌شود به طوری‌که تا بعد از تعطیلات نوروز در اختیار پلیس به سر خواهند برد.

وی نحوه گزارش شهروندان در مورد فعالیت واحدهای صنفی متخلف و فروشندگان مواد محترقه غیراستاندارد را برشمرد و اظهار داشت:‌ در راستای حفظ و تأمین نظم و امنیت لازم،‌ مردم می‌توانند از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ پلیس مراتب یاد شده را اطلاع‌رسانی کنند.


شماره خبر 41853 - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com