بدون دیدگاه
۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۱:۱۲

مدیرکل هواشناسی استان گیلان خبر داد:

سرمای زمستانی در بهار گیلان/ دمای هوا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد

خطر آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا، بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات خبر داد. به گزارش خبر راست، محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده شمالی شدن جریانات و نفوذ توده‌هوای سرد و بارشی از امشب در منطقه است. […]

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش ۱۲ درجه‌ای دمای هوا، بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات خبر داد.

به گزارش خبر راست، محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده شمالی شدن جریانات و نفوذ توده‌هوای سرد و بارشی از امشب در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا ۶ تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد افزود: از امروز تا روز چهارشنبه در بعضی از نقاط استان، به‌ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها کاهش دما، افزایش ابر، وزش باد و بارندگی شدید پیش‌بینی می‌شود.

 مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برای ارتفاعات و گردنه‌های برف‌گیر گیلان و استان‌های هم‌جوار مانند قزوین، زنجان، مازندران و اردبیل بارش برف و کولاک پیش‌بینی می‌شود گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم به همراه داشته باشند.

دادرس با اشاره به اینکه مسؤولان آمادگی‌های لازم را داشته باشند بیان کرد: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغ داری‌ها نیز اقدامات لازم را انجام دهند زیرا وزش باد برای برخی نقاط استان به‌ویژه سواحل و ارتفاعات گاهی شدید است.

وی با تأکید بر اینکه در این مدت دریا مواج و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست گفت: به دلیل احتمال بارندگی شدید مردم از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند زیرا در برخی نقاط استان، آب‌گرفتگی، جاری شدن سیلاب و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسؤولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی انجام دهند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر، مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آوردند.

دادرس بابیان اینکه مسؤولان مربوطه توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند گفت: هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.


شماره خبر 42123 - ۱۳۹۸/۰۱/۰۵

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com