بدون دیدگاه
۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۰:۰۵

پرونده دخالت عضو شورا در اجرای حکم قضایی مختومه شد؟!

پرونده دخالت عضو شورا در اجرای حکم قضایی مختومه شد؟!

به گزارش خبر راست، به نقل از رشت۲۰، چندی پیش بود که پس از دستگیری یک دختر نقاش که اقدام به کشف حجاب کرده بود، یک قاضی در رشت برای آنکه آینده این دختر جوان آسیب نبیند مجازات جایگزین حبس برای او در نظر می‌گیرد و دستور به ترسیم یک نقاشی با مضمون حجاب و […]

به گزارش خبر راست، به نقل از رشت۲۰، چندی پیش بود که پس از دستگیری یک دختر نقاش که اقدام به کشف حجاب کرده بود، یک قاضی در رشت برای آنکه آینده این دختر جوان آسیب نبیند مجازات جایگزین حبس برای او در نظر می‌گیرد و دستور به ترسیم یک نقاشی با مضمون حجاب و عفاف می‌دهد. (بیشتر بخوانید)

 

پس‌ازاین ماجرا این دختر نقاش و هنرمند با اخذ مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و جانمایی توسط این سازمان اقدام به ترسیم یک نقاشی با مضمون حجاب و عفاف می‌کند.

 

در این هنگام ماجرا کمی پیچیده می‌شود و با دخالت یک عضو شورای شهر رشت در خصوص نوع حجاب فردی که به تصویر کشیده شده بود، کار به پاک کردن نقاشی با دستور این عضو شورا می‌رسد. (بیشتر بخوانید)

پس از این برای پایان ماجرا هم که شده دیوار یک مدرسه دخترانه دیگر به عنوان محل اجرای این نقاشی خیابانی در نظر گرفته می شود تا موضوع حل و فصل شود. (بیشتر بخوانید) این اما پایان ماجرا نبود و با شکایت صورت گرفته از سوی مقام قضایی به علت تخریب، توهین و جلوگیری از اجرای حکم قضایی شکایتی علیه عضو شورا تنظیم می‌شود.

 

قاضی مهرانی که با حکم جالب خود به‌عنوان مجازات جایگزین حبس موردتوجه نیز قرارگرفته بود در گفتگویی با اشاره به افرادی که از دین آگاهی کاملی ندارند و از صدر اسلام همواره به اساس دین آسیب‌زده‌اند، گفته بود: “عده‌ای امروز بجای اینکه به جوانان این شهر کمک کنند و دست آن‌ها را بگیرند، پای این جوانان را می‌گیرند!”

وی همچنین تصریح کرده بود: ” جوانان ما نباید سرخورده شوند. این خواسته‌ی دشمن است که جوان با هر قدمی که برمی‌دارد به یک سد برخورد کند. چنین فضایی نباید در جامعه وجود داشته باشد. ما برای ایجاد شخصیت مستقل برای این دست جوانان زحمت بسیاری می‌کشیم و جلسات فراوانی را برگزار می‌کنیم تا خروجی آن در جامعه پدیدار شود؛ اما یک نفر زحمات چندین ماهه را در یک ساعت با خودسری از بین می‌برد. شما مگر چه جایگاهی دارید که در کار قانون دخالت می‌کنید؟! شما چه جایگاهی دارید که در نقاشی مورد تائید کارشناسان ارشاد دخل و تصرف می‌کنید؟! این رفتارهای شما همان هدف و خواسته‌ی دشمنان نظام و انقلاب است.” (بیشتر بخوانید)

 

حال پس از چند ماه گفته می‌شود پرونده فوق در ناباوری کامل با اغماض روبرو شده و به حالت تعلیق درآمده است. قطعاً جامعه در چنین مواردی انتظار برخوردی شدید برای جلوگیری از تکرار جرم توسط دیگران را دارد تا هیچ فردی در هیچ جایگاهی به خود اجازه ایستادگی مقابل دستگاه محترم قضایی را ندهد.


شماره خبر 42504 - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com