بدون دیدگاه
۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۳:۲۰

رانت اطلاعاتی اولین گام در فساد اداری؛

زمین‌هایی که از موکت ارزان‌تر خریداری می‌شوند!

رانت اطلاعاتی اولین گام در فساد اداری؛

به گزارش خبر راست، به نقل از رشت۲۰، شاید سال‌ها زمان نیاز باشد تا فساد اداری به صورتی عملی و منطقی کنترل‌شده و راه‌های نفوذ و دسترسی به اطلاعات دارای اهمیت بالا از لحاظ منفعت عمومی، مورد حراست قرار گیرد. در سالیان اخیر داشتن رانت اطلاعاتی در برخی از سازمان‌ها و ادارات همچون شهرداری‌ها و […]

به گزارش خبر راست، به نقل از رشت۲۰، شاید سال‌ها زمان نیاز باشد تا فساد اداری به صورتی عملی و منطقی کنترل‌شده و راه‌های نفوذ و دسترسی به اطلاعات دارای اهمیت بالا از لحاظ منفعت عمومی، مورد حراست قرار گیرد.

در سالیان اخیر داشتن رانت اطلاعاتی در برخی از سازمان‌ها و ادارات همچون شهرداری‌ها و سازمان‌های خدمت رسان سبب ایجاد مفاسدی شده است که عمدتاً به خرید زیر قیمت یک زمین با متراژ قابل‌توجه ختم می‌شود.

اما در نمونه‌ای عجیب زمینی با متراژ بالا در یکی از مناطق به‌تازگی توسعه‌یافته شهر رشت توسط فردی غیربومی که دارای سمت بالایی در یکی از دستگاه‌های خدمت رسان در اختیار داشته و دارد، پیش از آنکه به مرز توسعه‌یافتگی نزدیک شود خریداری‌شده که قیمت هر متر این زمین از قیمت یک متر موکت نیز کمتر بود! جالب آنکه این فرد اکنون در سودای رسیدن به صندلی ریاست یک شرکت عریض و طویل نیز هست!

وجود چنین فضاهایی برای افرادی این‌چنین سبب بروز مفاسد اداری و رانت اطلاعاتی می‌گردد. رانتی که درنهایت چیزی جز از بین رفتن منفعت عمومی و تضییع حقوق بیت‌المال نیست و انتظار می‌رود مقابل این مسائل گرفته شود.


شماره خبر 42956 - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
برچسب‌ها

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com