بدون دیدگاه
۱۳۹۶/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۳

رئیس شبکه دامپزشکی بندر انزلی:

برگزاری کلاس آموزشی تب کریمه کنگو برای روستاییان

با هماهنگی اداره ترویج کشاورزی شهرستانهای استان، یک دوره کلاس آموزشی تب کریمه کنگو در محل مرکز خدمات جهاد کشاورزی روستای چهار فریضه شهرستان انزلی برگزار شد.

رئیس شبکه دامپزشکی بندر انزلی گفت: یک دوره آموزشی تب کریمه کنگو برای روستاییان ای شهرستان آغاز شد. به گزارش خبر راست، دکتر رسولی امروز در جلسه دامپزشکی انزلی گفت: به دنبال تاکیدات مدیر کل دامپزشکی گیلان در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو برای روستاییان و دامداران، با هماهنگی اداره […]

رئیس شبکه دامپزشکی بندر انزلی گفت: یک دوره آموزشی تب کریمه کنگو برای روستاییان ای شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبر راست، دکتر رسولی امروز در جلسه دامپزشکی انزلی گفت: به دنبال تاکیدات مدیر کل دامپزشکی گیلان در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو برای روستاییان و دامداران، با هماهنگی اداره ترویج جهادکشاورزی شهرستانهای استان، یک دوره کلاس آموزشی تب کریمه کنگو در محل مرکز خدمات جهاد کشاورزی روستای چهار فریضه شهرستان انزلی برگزار شد. وی افزود:این  دوره که با حضور کارشناس این شبکه برگزار شد تعداد ۴۷ نفر از دامداران و روستاییان شهرستان با روشهای انتقال و راههای پیشگیری از این بیماری آشنا شدند.

بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.

این بیماری اولین بار در سال ۱۹۴۴ در کریمه اوکراین شرح داده شد و نام تب خونریزی دهنده برای آن اعلام شد. در سال ۱۹۶۹ معلوم شد بیماری‌زای ایجاد کننده تب خونریزی دهنده در کریمه مشابه همان بیماری است که در سال ۱۹۵۶ در جمهوری دموکراتیک کنگو مشاهده شده است. از این رو با توجه به مشابهت نشانه‌ها در هر دو مکان، به بیماری، نام کنونی داده شد.

تب خونریزی‌دهنده کریمه-کنگو در انسان، بیماری شدیدی همراه با مرگ و میر حدود ۳۰ ٪ ایجاد می‌کند و شیوع بیمارستانی آن نیز بسیار بالا است.


شماره خبر 5246 - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com