بدون دیدگاه
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۱۴:۰۵

پس از وعده وزیر ارتباطات صورت گرفت؛

اسامی شرکت‌های کم فروش اینترنت رسانه‌ای شد

اسامی شرکت‌های کم فروش اینترنت را رسانه‌ای کند، در آخرین ساعات امروز اسامی شرکت‌هایی که شکایت اینترنتی داشته‌اند منتشر شد.

وزیر ارتباطات که وعده داده بود به عنوان بهترین راه نظارت، شنبه اسامی شرکت‌های کم فروش اینترنت را رسانه‌ای کند، در آخرین ساعات امروز اسامی شرکت‌هایی که شکایت اینترنتی داشته‌اند منتشر شد. به گزارش خبر راست، وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی وعده رسانه‌ای کردن اسامی شرکت‌های کم فروش اینترنت در حوزه ICT […]

وزیر ارتباطات که وعده داده بود به عنوان بهترین راه نظارت، شنبه اسامی شرکت‌های کم فروش اینترنت را رسانه‌ای کند، در آخرین ساعات امروز اسامی شرکت‌هایی که شکایت اینترنتی داشته‌اند منتشر شد.

به گزارش خبر راست، وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی وعده رسانه‌ای کردن اسامی شرکت‌های کم فروش اینترنت در حوزه ICT را داده بود. محمد جواد آذری جهرمی گفته بود: «مردم از کم‌فروشی اینترنتی گلایه دارند و به همین جهت باید تنظیم مقررات در استان‌ها نیز فعال شود و شکایات مردم را دریافت کند. این نیازمند این است که نظارت مردم بر مردم فعال شود. من گفتم روز شنبه تمام شکایاتی که در رابطه با کم‌فروشی اینترنت وجود دارد، به صورت رسانه‌ای منتشر شود تا روشن شود مردم از چه کسانی شکایت دارند. این نظارت بهترین راه نظارت است. هیچ ترسی هم از هیچکسی نداشته باشید و ملاحظه‌ای نکنید. شکایات را منتشر کنید تا اصحاب رسانه آن را به مردم منتقل کنند و مردم بدانند شکایات کجاست و از کیست و چه کسی رعایت نمی‌کند. نمی‌شود ما مدیون مردم باشیم و مردم از ما طلب کنند و ما پاسخگو نباشیم.»

در همین حال امروز رگولاتوری لیستی از شرکت های اینترنتی که شکایت داشته اند را اعلام کرد. این اپراتورها بیش از ۲۰ شکایت در حوزه اینترنت پرسرعت داشته‌اند. حسین فلاح جوشقانی سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی نیز در این باره، گفت: حدود ۶ درصد مجموع شکایت‌های ثبت شده در سامانه ۱۹۵ در سال ۹۵ مربوط به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بوده که در ۴ بخش تحویل ترافیک کمتر از مقدار فروخته شده، تحویل سرعت کمتر از قرارداد، گرانفروشی و تعرفه خدمات در این سامانه ثبت شده است. وی افزود: درصد کمی از شکایت های ثبت شده مربوط به اینترنت است با این حال در کنار نظارت جدی رگولاتوری، باید اطلاع رسانی کافی درباره استفاده از خدمات این حوزه و روش های جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، از سوی اپراتورها به مردم ارائه شود. به گفته وی آمار شکایات مربوط به ۵ ماهه سال ۹۶ در روزهای آتی اعلام می شود.

 

فارس


شماره خبر 8724 - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com