بدون دیدگاه
۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۱۳:۰۱

شهردار رشت تاکید کرد:

لزوم نگاه فرهنگی ویژه به شهدا ، ایثارگران و فرزندان شاهد

نگاه فرهنگی ویژه به شهدا ؛ مسعود نصرتی با انتقاد از نقاط ضعفی که برای رسیدگی به امور ایثارگران و فرزندان شاهد وجود دارد، خاطرنشان کرد: این ضعف ها باید

شهردار رشت بر لزوم نگاه فرهنگی ویژه به شهدا، ایثارگران و فرزندان شاهد تاکید کرد. به گزارش خبر راست، مسعود نصرتی با انتقاد از نقاط ضعفی که برای رسیدگی به امور ایثارگران و فرزندان شاهد وجود دارد، خاطرنشان کرد: این ضعف ها باید برطرف شوند به گونه ای که جامعه تاثیرگذاری حضور این فرزندان را احساس […]

شهردار رشت بر لزوم نگاه فرهنگی ویژه به شهدا، ایثارگران و فرزندان شاهد تاکید کرد.

به گزارش خبر راست، مسعود نصرتی با انتقاد از نقاط ضعفی که برای رسیدگی به امور ایثارگران و فرزندان شاهد وجود دارد، خاطرنشان کرد: این ضعف ها باید برطرف شوند به گونه ای که جامعه تاثیرگذاری حضور این فرزندان را احساس کنند.

شهردار منتخب رشت خاطرنشان کرد: نباید منتظر اقدامات شهرهای بزرگتر باشیم و در این‌ مورد لازم است روشنگری ها به ویژه برای نسل جدید صورت گیرد و رسانه در این مهم نقش موثری دارد اما در بسیاری از موارد ضعیف عمل شده است.

 نصرتی تفکیک  وظایف و انتخاب جنسیت بربرخی پست ها را ۲ موضوع تاثیرگذار در عملکرد ادارات دانست و تصریح کرد: باید نگاه فرهنگی ویژه ای به شهدا، ایثارگران و فرزندان شاهد داشته باشیم.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و تدارک برنامه‌های مربوط به این ایام بیان داشت: بهتر است که همایش‌های مذهبی بصورت خودجوش و مردمی انجام شود و ادارات باید کمک کننده و تسهیل کننده روند اجرای برنامه ها باشند.

شهردار رشت گفت: مراسم دهه اول محرم باید به شکل متفاوت‌تری نسبت به سال‌های قبل بر گزار شود و  ایثارگران و فرزندان شاهد باید در این زمینه ورود کرده و حضوری متفاوت تر و پررنگ تر از گذشته داشته باشند.

نصرتی با تاکید بر اینکه فرزندان شاهد باید بیشتر در اجتماع حاضرشوند، افزود: بهتر است این افراد برای حوزه داخلی شهر در زمینه ایثار ایده بیاورند و شهرداری نیز از این ایده ها استقبال می کند .

 وی تلاش‌های‌صورت گرفته در حوزه مدیریت شهری را کافی ندانست و بیان داشت: حق شهروندان رشتی بیشتر از این اقدامات است و تلاش های فراوانی در این زمینه باید صورت گیرد.

 مسئول امور ایثارگران شهرداری رشت نیز در این نشست ضمن تشریح اهداف و برنامه های ویژه ایام محرم اظهار داشت: رشت پس از تهران نخستین شهری است که دستورالعمل چگونگی عملکرد مربوط به مراسم اربعین رابه نحو مطلوب انجام می دهد.

امیر ترومیده گفت: طرح اربعین در امسال بعنوان طرح نائب الشهدا به طور گسترده در استان دنبال می شود.

وی افزود: قرار است در این طرح هرفرد نیابت از یک شهید را به عهده داشته باشد . وی که مسئول کارگروه شاهد کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین گیلان نیز است خاطر نشان کرد: ما فرزندان شهدا قول می دهیم که به کمک شهردار بیاییم تا رشت به آبادانی بیشتری دست یابد.


شماره خبر 9693 - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com